Terapia manualna

WSPÓLNIE ZADBAMY O TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

FIZJOTERAPIA LEGIONOWO

Terapia manualna – Legionowo

Jedną z moich specjalizacji jest terapia manualna. Wykorzystywana w kuracji pomaga w zwalczaniu różnych dolegliwości, takich jak rwa kulszowa, bóle przeciążeniowe stawów oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Ten rodzaj fizjoterapii zawsze dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. W ramach terapii manualnej przeprowadzam badanie, które pozwala określić rodzaj występującego schorzenia. Następnie wykonuję masaż, który odblokowuje zablokowane punkty spustowe na ciele. Dzięki mobilizacji tkanek miękkich możemy przyspieszyć regenerację nerwów, rozluźnić mięśnie i usprawnić ruchomość stawów. Pacjenci szybko dostrzegają też ulgę od odczuwanego wcześniej bólu.

Czym charakteryzuje się terapia manualna?

Oferowana przeze mnie fizjoterapia opiera się na wieloletnim doświadczeniu. Angażuję się w proces leczenia i zależy mi na tym, by pacjent uzyskał dostęp do nowoczesnych technik terapeutycznych. Jednocześnie sięgam wyłącznie po sprawdzone metody i precyzyjne badania manualne, a każda czynność jest przeze mnie dokładnie przemyślana. Przyjmuję osoby po kontuzjach sportowych i pacjentów, którzy od lat zmagają się z problemami ze stawami i narządem ruchu. Wystarczy umówić się na spotkanie. Swoje usługi kieruję do mieszkańców Legionowa i okolic, zapewniam atrakcyjny i przejrzysty cennik. W czasie fizjoterapii ważna jest pozytywna atmosfera i motywacja do leczenia. Robię wszystko, by kontaktujące się ze mną osoby czuły się bezpiecznie i mogły opracować efektywny plan działania. Do terapii manualnej nie trzeba przygotować się w żaden specjalny sposób. Warto jednak zabrać ze sobą wygodne ubranie, które zapewni łatwy dostęp do dotkniętego schorzeniem obszaru ciała.

Nowoczesne metody terapeutyczne gwarantujące skuteczność

Poszukujesz skutecznej metody, aby szybciej powrócić do sprawności po przebytych kontuzjach i chorobach? Jeśli tak, to świetnym rozwiązaniem może być terapia manualna w Legionowie w gabinecie Fizjo Studio. Od samego początku moim głównym celem jest pomoc pacjentom w poprawie funkcjonowania aparatu ruchu. Ze względu na holistyczne podejście do leczenia dolegliwości w wielu przypadkach problemy zdrowotne mijają bezpowrotnie. Każdy pacjent otrzymuje swój własny plan ćwiczeń.

Jednym z powodów, dla którego warto skorzystać z terapii manualnej w Fizjo Studio w Legionowie, z pewnością jest zastosowanie sprawdzonych metod fizjoterapeutycznych. Gwarantuje to skuteczność leczenia i maksymalny komfort pacjenta. Wszystkie techniki dobieramy indywidualnie w zależności od schorzenia.

Terapia manualna według koncepcji Kalternborna-Evjentha

Ortopedyczne leczenie według koncepcji Kaltenborna-Evjentha doskonale sprawdzi się przy dolegliwościach bólowych oraz hypo- i hypermobilności. W tym celu wykorzystywane są metody trakcyjne z użyciem niewielkiej siły, a także masaż funkcyjny i poprzeczny. Ich kompleksowe uzupełnienie stanowią odpowiednio dobrane ćwiczenia ukierunkowane na poprawę zakresu ruchu w stawie.

Leczenie z zastosowaniem metody Briana Mulligana

Rehabilitacja metodą Briana Mulligana to kompleksowa terapia manualna połączona z ruchem i odpowiednimi metodami leczenia schorzeń układu kostnego oraz nerwowo-mięśniowego. Jej niewątpliwą zaletą jest całkowita bezbolesność. Zwykle stosuje się ją w przypadku dysfunkcji stawów obwodowych i kręgosłupa oraz chronicznych stanów bólowych. Zapraszam do kontaktu.