Fizjoterapia uroginekologiczna

WSPÓLNIE ZADBAMY O TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

FIZJOTERAPIA LEGIONOWO

REHABILITACJA UROGINEKOLOGICZNA

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłowościami w obrębie miednicy. Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże w złagodzeniu dolegliwości układu moczowo–płciowego, takich jak: nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych czy nietrzymanie gazów i stolca. Do fizjoterapeuty uroginekologicznego powinna także udać się każda kobieta planująca ciążę, będąca już w ciąży, a także po porodzie siłami natury oraz po cesarskim cięciu.

Głównym zadaniem fizjoterapii uroginekologicznej jest nauka świadomości kobiecego ciała, utrwalenie prawidłowych nawyków i wzorców ruchowych. Terapia opiera się głównie na ćwiczeniach, które sprawią, że lepiej poczujesz swoje ciało oraz wzmocnisz lub rozluźnisz mięśnie dna miednicy. Dodatkowym uzupełnieniem ćwiczeń jest USG lub EMG feedback – metoda polega na wykorzystaniu ultrasonografu/elektromiografii powierzchniowej do feedback (informacja zwrotna), dzięki czemu Pacjent jest w stanie aktywować poprawne wzorce napięcia kluczowych mięśni w stabilizacji kompleksu lędźwiowo – miednicznego.

W rehabilitacji wykorzystujemy również zabiegi z zakresu medycyny fizykalnej takie jak: elektrostymulacja (doodbytnicza, dopochwowa), jonoforeza, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, prądy TENS, laser biostymulacyjny, KinesiologyTaping, fala uderzeniowa.