Bóle kręgosłupa często uprzykrzają codzienne życie i mogą mieć różne przyczyny, dlatego tak ważny jest odpowiedni i szybki dobór sposobu leczenia, dzięki któremu możliwy jest powrót do pełnej sprawności. W tym artykule podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto wybrać się na masaż relaksacyjny, a kiedy przyda się profesjonalna rehabilitacja. Sprawdź, jaka forma pomocy może okazać się skuteczna w Twoim przypadku i przygotuj się na rozmowę ze specjalistą.

Zastosowanie terapii manualnej

Jedną z form masażu fizjoterapeutycznego jest terapia manualna, której celem jest praca nad przyczyną bólu, a nie tylko nad jego redukcją. Dzięki temu możliwa jest długotrwała poprawa zdrowia i samopoczucia. Takie rozwiązanie jest przydatne w przypadku stanów zapalnych w obrębie kręgosłupa spowodowanych na przykład:

  • zwichnięciem,
  • skręceniem,
  • stłuczeniem,
  • przykurczem,
  • przeciążeniem.

Odpowiednio przeprowadzony wywiad z pacjentem, na podstawie którego dobierane są właściwe techniki rehabilitacji, umożliwia przywrócenie pełnej sprawności. Zdarzają się przypadki, w których po kilku spotkaniach nie widać zakładanych efektów, wtedy fizjoterapeuta może zaproponować inne rozwiązania, które przyniosą ulgę pacjentowi. Terapia manualna to szeroka dziedzina, która pozwala stosować wiele technik leczniczych. Jest odpowiednia w sytuacji poważnych schorzeń powodujących ból.

Moc różnorodności masażów – terapia manualna Legionowo

Obecnie masażyści mogą zaproponować nawet kilkanaście rodzajów usług, które odpowiadają na różne potrzeby. Aby uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami w okolicy kręgosłupa spowodowanymi m.in. rwą kulszową czy przeciążeniem, warto wybrać na przykład masaż leczniczy, który oprócz ulgi, prowadzi także do rozluźnienia mięśni. Pacjenci po wizycie czują przyjemne odprężenie całego ciała. Jego formą jest popularny masaż relaksacyjny, który jest nieco lżejszy i może być uzupełnieniem kompleksowego leczenia. Warto pamiętać, że takie zabiegi powinny być wykonywane  przez doświadczonego specjalistę w gabinecie, ponieważ tylko wtedy rehabilitacja będzie skuteczna. Niewykwalifikowane osoby mogą pogorszyć stan wyjściowy i przyczynić się do pogłębienia problemu oraz dłuższej rekonwalescencji.

Konsultacja ze specjalistą

Nie ulega wątpliwości, że bólu kręgosłupa nie należy i nie można bagatelizować, szczególnie jeśli jest przewlekły lub występuje na skutek doznanego urazu. Fizjoterapeuci i masażyści mogą skutecznie i szybko zredukować nieprzyjemne dolegliwości oraz ich przyczyny, dlatego tak ważna jest konsultacja z doświadczonym specjalistą, który zaleci adekwatną terapię w ramach rehabilitacji.